• https://www.facebook.com/afyonvho
  • https://www.twitter.com/@Afyonvho

 atabayrak

 

Üyelerimiz için Duyuru

Üyelerimizin klinik adresi, telefon numarası ve soyad bilgilerinde değişiklik olması halinde bilgi@afyonvho.org adresine bildirimde bulunmaları gereklidir.

Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Burcu KÖKSAL'dan Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Burcu KÖKSAL ve beraberindeki heyet, yeni yönetimimize başarı dileklerini iletti

Cumhuriyet Halk Partisi 25-26-27.Dönem Afyonkarahisar Milletvekili TBMM Grup Yönetim Kurulu üyesi Burcu KÖKSAL, İl Başkanı, Belediye Meclis üyeleri ve önceki dönem merkez ilçe Başkanı Veteriner hekim İsmail Büyükçelen ile birlikte Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odasını ziyaret ederek yeni yönetimimize başarı dileklerini ilettiler. 

Köksal, 'hayvan sağlığı, hayvan refahı, gıda güvenilirliği ve halk sağlığının korunması kapsamında özveri ile çalışan, sessiz dünyalara ses olan veteriner hekimlerimize teşekkürler' ifadelerini kullanarak, veteriner hekimlerin rolünün pandemi sürecindeki daha da anlaşıldığını söyledi. Veteriner hekimlerin Sağlık Bakanlığı bünyesinde de istihdam edilemeleri gerektiğini, 5000 adet atamanın yapılmasının önemini kaydetti. Bunun yanı sıra, halk sağlığı açısından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda da isthidam zorunluluğunun yerine getirlmesi gerektiğini aktardı. Veteriner hekimlerin sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmamalarının büyük bir eksiklik oluşturduğunu ve bu konudaki hassasiyetlerini dile getirdi. Köksal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, çiğ süt alım fiyatlarının yeniden değerlendirilerek arttırılması için temaslarda bulunacağını aktardı.

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı M. Nevzat ALGAN, 'Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü' yapısının tekrar aktif hale getirilmesinin, hayvan ve halk sağlığı açısından sürdürülebilir bir sistem oluşturulması için gerekliliğini aktardı. Diğer taraftan, veteriner hekimlerin merkez ilçe belediyeleri dışında da istihdam edilmesi ile sahipsiz hayvanların rehabilitasyon süreçlerinin daha etkin bir şekilde gerçekleştirilebileceğini belirtti. Hayvan hakları yasası ile ilgili gelişmeleri de yakından takip edildiğini vurguladı. 

204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın