• https://www.facebook.com/afyonvho
  • https://www.twitter.com/@Afyonvho

 atabayrak

 

Üyelerimiz için Duyuru

Üyelerimizin klinik adresi, telefon numarası ve soyad bilgilerinde değişiklik olması halinde bilgi@afyonvho.org adresine bildirimde bulunmaları gereklidir.

AKÜ Rektörlüğüne Ziyaret

02/11/2020

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ziyaret edilerek, mesleğimiz ile ilgili temaslarda bulunuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Muhammed Nevzat Algan ve Genel Sekreterlik görevine seçilen Doç. Dr. Oktay Yılmaz’ın şahsında, tüm üyelerini tebrik ederek, görevlerinde başlarılar diledi. Karakaş, üniversite sanayi iş birliğinin yanında üniversite ve meslek odaları arasındaki iş birliğinin de önemine vurgu yaparak, Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak gerekli tüm destek ve iş birliğinin sağlanacağını ifade etti. Bununla birlikte, veteriner hekimliğinin üniversitemiz için öncelikli alanlardan biri olduğunu, sadece hekimlik eğitimine değil, aynı zamanda bölge ve ülke hayvancılığının gelişmesine de destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Algan, Afyon Kocatepe Üniversitesi mezunu bir veteriner hekim olarak, veteriner fakültesinin çağın gerekliliklerine uygun bir eğitim anlayışı ile hizmet ve eğitim verebilmesi için Sayın Rektörümüzün yapmış olduğu çalışmaları takdir ile takip ettiklerini aktararak, mesleğimiz adına teşekkürlerini iletti. Dünyada hekimlik unvanını taşıyan üç meslek olduğunu ancak ülkemizde veteriner hekimliği eğitiminin verildiği fakültelerin isimlerinin maalesef veteriner ‘hekimliği’ fakültesi olmadığını söyledi. Veteriner fakültesinin tanım olarak veteriner hekimliği eğitimi için eksik bir anlam ifade ettiğini sözlerine ekleyerek, Sayın Rektörden fakültenin isminin veteriner hekimliği fakültesi olarak düzeltilmesi konusunda desteklerini talep etti. Tüm dünyada 3 Kasım’da kutlanacak olan ‘Tek Sağlık Günü’ etkinlikleri çerçevesinde veteriner hekimliğin sağlık sınıfında yer alan mesleklerden biri olduğunun altı çizildi. Son olarak, veteriner hekimlik mesleğinin toplumsal etkileşimleri hakkındaki çalışmalar ile birlikte hayvan refahı ve insan sağlığının korunması kapsamında, ülke genelinde örnek teşkil edecek ‘sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması ve hastalıklar ile mücadele’ konulu, il genelini kapsayacak proje ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

163 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın