• https://www.facebook.com/afyonvho
  • https://www.twitter.com/@Afyonvho

 atabayrak

 

Üyelerimiz için Duyuru

Üyelerimizin klinik adresi, telefon numarası ve soyad bilgilerinde değişiklik olması halinde bilgi@afyonvho.org adresine bildirimde bulunmaları gereklidir.

Sahipsiz Kedi ve Köpeklerin Kısırlaştırılması ve Aşılanması Projesi Tanıtıldı

16/12/2020

Afyonkarahisar İli Hayvanları Koruma Kurulu Toplantısında, Sahipsiz Hayvanlar için Odamızın Projesi Sunuldu

Afyonkarahisar İli Hayvanları Koruma Kurulu, gündem konularını değerlendirmek üzere 16.12.2020 Çarşamba günü, saat 14.00'da Valilik toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Sayın Nurullah Kaya başkanlığında toplandı. 

Toplantıya, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Emirdağ Belediye Başkanlığı, İhsaniye Belediye Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu, Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği  temsilcileri katıldı. Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odasını temsilen ise Yönetim Kurulu Başkanımız Muhammed Nevzat Algan toplantıya katıldılar. 

Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odasının, sahipsiz kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması ve aşılanması ile ilgili hazırlamış olduğu proje detayları Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından aktarıldı. Algan, önümüzdeki yıllarda özellikle sahipsiz hayvanlar nedeniyle halk sağlığını olumsuz yönde etkileyecek zoonoz hastalıkların telafi edilemez sonuçlarının önlenebilmesi için aktarılan projenin hayata geçirilebilmesinin önemi vurguladı.

 
Proje sunumu için tıklayınız

 

557 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın